Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 52 |
Art.nr 151N9AEKM4KW200
EG LOFT WHITE PLANK 200
Loft White Plank er inspireret af vaniljeis tilsat lidt gråt. Pigmenteringen er påført i et tyndt lag for at fremhæve træets knaster og sprækker og en ultramat finish
Planke
Børstet
Mikrofaset 4-sider
Ultra mat lak
2000 mm x 187 mm x 15 mm
Længde
Mængde
m²
stk
Total: 2.24 m²
1 pakke = 2.24m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 52 |