Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Boardwalk Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 39 |
Art.nr 151NDMEK11KW240
EG LUCE
En dæmpet blond nuance suppleres af varmgrå toner på dette 1-stavs egetræsgulv fra Boardwalk-kollektionen. En livlig spredning af knaster i forskellige størrelser fremhæves med håndbørstning, mens fas på alle fire sider skaber et klassisk plankelook.
Planke
Mikrofaset 4-sider
Børstet
Olie
2420 mm x 187 mm x 15 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.72 m²
1 pakke = 2.72m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Boardwalk Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 39 |