Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 198.5 mm |
| Længde | 2426 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Hollandsk mønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | European Renaissance Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 47 |
Art.nr 15313BEKVVKW240
EG PALAZZO BIANCO
Palazzo Bianco er et hvidpigmenteret gulv med stave i hollandsk mønster. Gulvet er færdige mønsterbrædder og installeres på samme lette måde som andre Kährs flerlagsgulve. Der skal holdes grundigt øje med mønstret ved lægning.
Hollandsk mønster
Børstet
Mat lak
2426 mm x 198 mm x 15 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.89 m²
1 pakke = 2.89m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 198.5 mm |
| Længde | 2426 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Hollandsk mønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | European Renaissance Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 47 |