Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 25 |
Art.nr LTCLRW4013-193
EG PEPPER PLANK
Røget egetræ med rige, mørke pebertoner, tydelige knaster og struktureret åre for et dristigt, rustikt udtryk. Tilfører dybde og varme. Farvet produkt med synlig forandring over tid.
Planke
Faset 4-sider
Børstet
Ultra mat lak
1980 mm x 193 mm x 10 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.675 m²
1 pakke = 2.675m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 25 |