Art.nr 153N38EK0VKW240
EG SORRENTO
Eg Sorrento, et klassisk eg-gulv fra Kährs, er tilgængeligt med hvid mat lak, hvilket frembringer træets naturlige variationer og giver overfladen elegance og lethed.
3-stav
Mat lak
2423 mm x 200 mm x 15 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.91 m²
1 pakke = 2.91m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Mørkegrå |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 37 |
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Mørkegrå |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 37 |