Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 70 mm |
| Længde | 490 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Studio Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrrelamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
Art.nr 111PABEK0VKE050
EG STUDIO AB WHITE MATT
Eg Studio AB White Matt er et egetræsgulv med farvevariationer og små knaster med en mat hvid finish.
Produktet leveres med både højre og venstre stave i pakkerne til sildebensmønster
Sildebensmønster
Mat lak
490 mm x 70 mm x 11 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.06 m²
1 pakke = 2.06m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 10% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 70 mm |
| Længde | 490 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Studio Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrrelamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |