Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 44 |
Art.nr 151N9AEKN4KW200
EG FROSTED OAT PLANK
Frosted Oat Plank er inspireret af sensommerens høst dækket af frost. Den meget hvide og gennemsigtige pigmentering lader det rustikke træ forstærke det naturlige design suppleret med en ultramat finish.
Planke
Børstet
Mikrofaset 4-sider
Ultra mat lak
2000 mm x 187 mm x 15 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.24 m²
1 pakke = 2.24m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 44 |