Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 70 mm |
| Længde | 490 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Røget, Ikke-børstet |
| Farve | Mørk |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Studio Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrrelamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
Art.nr 111PABEKFCKE050
RØGET EG STUDIO AB OLIE
Røget Eg AB er en 2-lags konstruktion med en ensartet mørkebrun eg med en vis farvevariation og små knaster i begrænset antal.
Produktet leveres med både højre og venstre stave i pakkerne til sildebensmønster
Sildebensmønster
Røget
Olie
490 mm x 70 mm x 11 mm
Mængde
m²
stk
Total: 2.06 m²
1 pakke = 2.06m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 10% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 70 mm |
| Længde | 490 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Røget, Ikke-børstet |
| Farve | Mørk |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Studio Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrrelamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |