Tuotenro. 151N9AEKC4KW220
TAMMI AURORA
Tammi Aurora on Kährs Lux -malliston leveälankkuinen tammiparketti, joka huokuu aidon puun uniikkia kauneutta. Tunnelmallisen vaalean sävy alta kuultaa eloisuutta tuova tammen luonnollinen värisävynvaihtelu ja oksankohdat. Harjauskäsittelyllä on korostettu puunsyykuviota. Ultramattalakkaus viimeistelee kauniin heijastelemattoman pinnan. Mikroviisteet laudan kaikilla sivuilla luovat tyylikkään lankkulattian ilmettä.
Etsi jälleenmyyjä
Suosittelemme tutustumista lattioihimme Kährs-jälleenmyyjän luona. Esillä olevien mallien määrä vaihtelee jälleenmyyjittäin. Huomioitava, että pienessä mallipalassa ei voida tuoda esiin kaikkea lattian ulkonäön vaihtelua.
Pikavalinnat
Tuotekuvaus
Tammi Aurora on Kährs Lux -malliston leveälankkuinen tammiparketti, joka huokuu aidon puun uniikkia kauneutta. Tunnelmallisen vaalean sävy alta kuultaa eloisuutta tuova tammen luonnollinen värisävynvaihtelu ja oksankohdat. Harjauskäsittelyllä on korostettu puunsyykuviota. Ultramattalakkaus viimeistelee kauniin heijastelemattoman pinnan. Mikroviisteet laudan kaikilla sivuilla luovat tyylikkään lankkulattian ilmettä.
Keskeiset ominaisuudet
Valmistettu Ruotsissa
Tyylikäs lankku
Sopii lattialämmitykseen
Aitoa puuta
- HOITO JA YLLÄPITOHelppohoitoinenYlläpitokäsittelyjä
- AURINGONVALON VAIKUTUSLähes muuttumatonSävy muuttuu ajan myötä
- YLEISILMERauhallinenEloisa
- PINTAUltramattaSilkinhimmeä
- ASENNUSHelppo asentaa itseSuositellaan ammattiasentajaa
Tuotetiedot
| Mitat | |
| Leveys | 187 mm |
| Pituus | 2266 mm |
| Paksuus | 15 mm |
| Pintakerroksen paksuus | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Lankku |
| Pintakäsittely | Ultramattalakka |
| Ominaisuudet | Mikroviisteet neljällä sivulla, Harjattu |
| Väri | Vaalea |
| Puulaji | Tammi |
| Lajitelma | Dynamic |
| Faktat | |
| Mallisto | Lux Collection |
| Lattialämmitys | Joo |
| Asennusmenetelmät | Alustaan liimaus, Uiva asennus |
| Ponttiliitos | Woodloc® 5S |
| Rakenne | Parketti kolmikerrosrakenne |
| Takuu | 30 vuotta |
| Kovuus (Brinell-arvo) | 3,7 |
| Keskikerroksen materiaali | Mänty/kuusi/leppä |
| Hiottavissa | 2-3 kertaa |
| LRV | 45 |

Kährs Floor Planner
Kokeile miltä lattia näyttää
Kokeile miltä TAMMI AURORA näyttää erilaissa huonetiloissa. Kährs Floor Planner -ohjelma näyttää visuaalisesti, kuinka lattia vaikuttaa tilan ilmeeseen ja muuttaa sen aivan uudenlaiseksi. Lataa ohjelmaan oma interiöörikuva ja kokeile erilaisia lattioita. Ohjelmassa on myös valmiita interiöörikuvia, joiden avulla voit visualisoida lattian vaikutusta huoneen tunnelmaan. Kährs Floor Planner -ohjelman avulla lattian valinta helppoa ja inspiroivaa.