Tuotenro. 151N5AEKP1KW240
TAMMI CRISP
Tammi Crisp on Kährs Element -malliston linjakas 1-sauvainen tammiparketti. Skandinaavisen vaalean sävyn alta kuultaa tammen lämpö ja aidon puun luonnollinen värisävynvaihtelu ja oksankohdat. Harjattu pinta tuo kauniisti esiin puunsyykuvion. Mattalakattu pinta on heijastelematon ja miellyttävän tuntuinen. Mikroviisteet laudan kaikilla sivuilla korostavat hienovaraisesti lankkulattian ilmettä. Ajattoman kaunis tammiparketti, joka tuo tilaan valoa ja avaruutta.
Etsi jälleenmyyjä
Suosittelemme tutustumista lattioihimme Kährs-jälleenmyyjän luona. Esillä olevien mallien määrä vaihtelee jälleenmyyjittäin. Huomioitava, että pienessä mallipalassa ei voida tuoda esiin kaikkea lattian ulkonäön vaihtelua.
Pikavalinnat
Tuotekuvaus
Tammi Crisp on Kährs Element -malliston linjakas 1-sauvainen tammiparketti. Skandinaavisen vaalean sävyn alta kuultaa tammen lämpö ja aidon puun luonnollinen värisävynvaihtelu ja oksankohdat. Harjattu pinta tuo kauniisti esiin puunsyykuvion. Mattalakattu pinta on heijastelematon ja miellyttävän tuntuinen. Mikroviisteet laudan kaikilla sivuilla korostavat hienovaraisesti lankkulattian ilmettä. Ajattoman kaunis tammiparketti, joka tuo tilaan valoa ja avaruutta.
Keskeiset ominaisuudet
Valmistettu Ruotsissa
Tyylikäs lankku
Sopii lattialämmitykseen
Aitoa puuta
- HOITO JA YLLÄPITOHelppohoitoinenYlläpitokäsittelyjä
- AURINGONVALON VAIKUTUSLähes muuttumatonSävy muuttuu ajan myötä
- YLEISILMERauhallinenEloisa
- PINTAUltramattaSilkinhimmeä
- ASENNUSHelppo asentaa itseSuositellaan ammattiasentajaa
Tuotetiedot
| Mitat | |
| Leveys | 151 mm |
| Pituus | 2420 mm |
| Paksuus | 15 mm |
| Pintakerroksen paksuus | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Lankku |
| Pintakäsittely | Mattalakka |
| Ominaisuudet | Mikroviisteet neljällä sivulla, Harjattu |
| Väri | Vaalea |
| Puulaji | Tammi |
| Lajitelma | Lively |
| Faktat | |
| Mallisto | Element Collection |
| Lattialämmitys | Joo |
| Asennusmenetelmät | Alustaan liimaus, Uiva asennus |
| Ponttiliitos | Woodloc® 5S |
| Rakenne | Parketti kolmikerrosrakenne |
| Takuu | 30 vuotta |
| Kovuus (Brinell-arvo) | 3,7 |
| Keskikerroksen materiaali | Mänty/kuusi/leppä |
| Hiottavissa | 2-3 kertaa |
| LRV | 49 |

Kährs Floor Planner
Kokeile miltä lattia näyttää
Kokeile miltä TAMMI CRISP näyttää erilaissa huonetiloissa. Kährs Floor Planner -ohjelma näyttää visuaalisesti, kuinka lattia vaikuttaa tilan ilmeeseen ja muuttaa sen aivan uudenlaiseksi. Lataa ohjelmaan oma interiöörikuva ja kokeile erilaisia lattioita. Ohjelmassa on myös valmiita interiöörikuvia, joiden avulla voit visualisoida lattian vaikutusta huoneen tunnelmaan. Kährs Floor Planner -ohjelman avulla lattian valinta helppoa ja inspiroivaa.