Tuotenro. 13106AEK15KW185
Tammi Etch
Tämän Canvas Collection -kokoelman yksisäleisen tammilattian vaalea kultainen sävymaailma elävöityy näyttävien oksien ja halkeamien ansiosta, mikä luo valoisan ja lämpimän vaikutelman. Jokainen lauta on huolellisesti harjattu korostamaan puun syykuvion luonnetta ja luonnollista tekstuuria. Mattalakattu pinta poistaa heijastukset ja suojaa lattiaa päivittäiseltä kulutukselta. Neljälle sivulle tehty fasaus antaa klassisen täyspitkän laudan ulkonäön ja tuntuman.
Etsi jälleenmyyjä
Suosittelemme tutustumista lattioihimme Kährs-jälleenmyyjän luona. Esillä olevien mallien määrä vaihtelee jälleenmyyjittäin. Huomioitava, että pienessä mallipalassa ei voida tuoda esiin kaikkea lattian ulkonäön vaihtelua.
Pikavalinnat
Tuotekuvaus
Tämän Canvas Collection -kokoelman yksisäleisen tammilattian vaalea kultainen sävymaailma elävöityy näyttävien oksien ja halkeamien ansiosta, mikä luo valoisan ja lämpimän vaikutelman. Jokainen lauta on huolellisesti harjattu korostamaan puun syykuvion luonnetta ja luonnollista tekstuuria. Mattalakattu pinta poistaa heijastukset ja suojaa lattiaa päivittäiseltä kulutukselta. Neljälle sivulle tehty fasaus antaa klassisen täyspitkän laudan ulkonäön ja tuntuman.
Keskeiset ominaisuudet
Tyylikäs lankku
Sopii lattialämmitykseen
Aitoa puuta
- HOITO JA YLLÄPITOHelppohoitoinenYlläpitokäsittelyjä
- AURINGONVALON VAIKUTUSLähes muuttumatonSävy muuttuu ajan myötä
- YLEISILMERauhallinenEloisa
- PINTAUltramattaSilkinhimmeä
- ASENNUSHelppo asentaa itseSuositellaan ammattiasentajaa
Tuotetiedot
| Mitat | |
| Leveys | 127 mm |
| Pituus | 1860 mm |
| Paksuus | 13 mm |
| Pintakerroksen paksuus | 3 mm |
| Design | |
| Design | Lankku |
| Pintakäsittely | Mattalakka |
| Ominaisuudet | Mikroviisteet neljällä sivulla, Harjattu |
| Väri | Tammen sävyt |
| Puulaji | Tammi |
| Lajitelma | Lively |
| Faktat | |
| Mallisto | Canvas Collection |
| Lattialämmitys | Joo |
| Asennusmenetelmät | Nail-down, Alustaan liimaus, Uiva asennus |
| Ponttiliitos | Woodloc® 5G |
| Rakenne | Parketti kolmikerrosrakenne |
| Takuu | 25 vuotta |
| Kovuus (Brinell-arvo) | 3,7 |
| Keskikerroksen materiaali | Mänty/kuusilamelli |
| Hiottavissa | 2-3 kertaa |
| LRV | 36 |

Kährs Floor Planner
Kokeile miltä lattia näyttää
Kokeile miltä TAMMI ETCH näyttää erilaissa huonetiloissa. Kährs Floor Planner -ohjelma näyttää visuaalisesti, kuinka lattia vaikuttaa tilan ilmeeseen ja muuttaa sen aivan uudenlaiseksi. Lataa ohjelmaan oma interiöörikuva ja kokeile erilaisia lattioita. Ohjelmassa on myös valmiita interiöörikuvia, joiden avulla voit visualisoida lattian vaikutusta huoneen tunnelmaan. Kährs Floor Planner -ohjelman avulla lattian valinta helppoa ja inspiroivaa.