Tuotenro. 151L87EK09KW240
TAMMI HAMPSHIRE
Kährs Tammi Hampshire on tyylikäs leveälankkuinen European Naturals -malliston tammiparketti. Luonnollinen tammen sävy on ajattoman kaunis ja sopii hienosti erilaisten sisustustyylien taustaksi. Lakattu pinta viimeistelee aidon puun tunnelmallisen ilmeen.
Etsi jälleenmyyjä
Suosittelemme tutustumista lattioihimme Kährs-jälleenmyyjän luona. Esillä olevien mallien määrä vaihtelee jälleenmyyjittäin. Huomioitava, että pienessä mallipalassa ei voida tuoda esiin kaikkea lattian ulkonäön vaihtelua.
Pikavalinnat
Tuotekuvaus
Kährs Tammi Hampshire on tyylikäs leveälankkuinen European Naturals -malliston tammiparketti. Luonnollinen tammen sävy on ajattoman kaunis ja sopii hienosti erilaisten sisustustyylien taustaksi. Lakattu pinta viimeistelee aidon puun tunnelmallisen ilmeen.
Keskeiset ominaisuudet
Valmistettu Ruotsissa
Tyylikäs lankku
Sopii lattialämmitykseen
Aitoa puuta
- HOITO JA YLLÄPITOHelppohoitoinenYlläpitokäsittelyjä
- AURINGONVALON VAIKUTUSLähes muuttumatonSävy muuttuu ajan myötä
- YLEISILMERauhallinenEloisa
- PINTAUltramattaSilkinhimmeä
- ASENNUSHelppo asentaa itseSuositellaan ammattiasentajaa
Tuotetiedot
| Mitat | |
| Leveys | 187 mm |
| Pituus | 2420 mm |
| Paksuus | 15 mm |
| Pintakerroksen paksuus | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Lankku |
| Pintakäsittely | Mattalakka |
| Ominaisuudet | Harjaamaton |
| Väri | Tammen sävyt |
| Puulaji | Tammi |
| Lajitelma | Lively |
| Faktat | |
| Mallisto | European Naturals Collection |
| Lattialämmitys | Joo |
| Asennusmenetelmät | Alustaan liimaus, Uiva asennus |
| Ponttiliitos | Woodloc® 5S |
| Rakenne | Parketti kolmikerrosrakenne |
| Takuu | 30 vuotta |
| Kovuus (Brinell-arvo) | 3,7 |
| Keskikerroksen materiaali | Mänty/kuusilamelli |
| Hiottavissa | 2-3 kertaa |
| LRV | 38 |

Kährs Floor Planner
Kokeile miltä lattia näyttää
Kokeile miltä TAMMI HAMPSHIRE näyttää erilaissa huonetiloissa. Kährs Floor Planner -ohjelma näyttää visuaalisesti, kuinka lattia vaikuttaa tilan ilmeeseen ja muuttaa sen aivan uudenlaiseksi. Lataa ohjelmaan oma interiöörikuva ja kokeile erilaisia lattioita. Ohjelmassa on myös valmiita interiöörikuvia, joiden avulla voit visualisoida lattian vaikutusta huoneen tunnelmaan. Kährs Floor Planner -ohjelman avulla lattian valinta helppoa ja inspiroivaa.