Tuotenro. 151NCSEK07KW240
TAMMI KLINTA
Tammi Klinta on Småland-malliston 1-sauvainen tammiparketti, jossa on tunnelmallinen kuultavan vaalea sävy. Jokainen lauta on taidokkaasti kohokuvioitu käsin veistäen laudan oksaisuutta ja rustiikkisuutta korostaen. Lankkulattian klassista ilmettä antavat laudan kaikilla sivuilla olevat reunaviisteet. Harjauskäsittely tuo kauniisti esiin puun luonnollisen ilmeen ja puunsyykuvion.
Etsi jälleenmyyjä
Suosittelemme tutustumista lattioihimme Kährs-jälleenmyyjän luona. Esillä olevien mallien määrä vaihtelee jälleenmyyjittäin. Huomioitava, että pienessä mallipalassa ei voida tuoda esiin kaikkea lattian ulkonäön vaihtelua.
Pikavalinnat
Tuotekuvaus
Tammi Klinta on Småland-malliston 1-sauvainen tammiparketti, jossa on tunnelmallinen kuultavan vaalea sävy. Jokainen lauta on taidokkaasti kohokuvioitu käsin veistäen laudan oksaisuutta ja rustiikkisuutta korostaen. Lankkulattian klassista ilmettä antavat laudan kaikilla sivuilla olevat reunaviisteet. Harjauskäsittely tuo kauniisti esiin puun luonnollisen ilmeen ja puunsyykuvion.
Keskeiset ominaisuudet
Valmistettu Ruotsissa
Tyylikäs lankku
Sopii lattialämmitykseen
Aitoa puuta
- HOITO JA YLLÄPITOHelppohoitoinenYlläpitokäsittelyjä
- AURINGONVALON VAIKUTUSLähes muuttumatonSävy muuttuu ajan myötä
- YLEISILMERauhallinenEloisa
- PINTAUltramattaSilkinhimmeä
- ASENNUSHelppo asentaa itseSuositellaan ammattiasentajaa
Tuotetiedot
| Mitat | |
| Leveys | 187 mm |
| Pituus | 2420 mm |
| Paksuus | 15 mm |
| Pintakerroksen paksuus | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Lankku |
| Pintakäsittely | Öljy |
| Ominaisuudet | Viisteet neljällä sivulla, Veistetty pinta, Harjattu |
| Väri | Lämmin vaalea |
| Puulaji | Tammi |
| Lajitelma | Dynamic |
| Faktat | |
| Mallisto | Småland Collection |
| Lattialämmitys | Joo |
| Asennusmenetelmät | Alustaan liimaus, Uiva asennus |
| Ponttiliitos | Woodloc® 5S |
| Rakenne | Parketti kolmikerrosrakenne |
| Takuu | 30 vuotta |
| Kovuus (Brinell-arvo) | 3,7 |
| Keskikerroksen materiaali | Mänty/kuusilamelli |
| Hiottavissa | 2-3 kertaa |
| LRV | 36 |

Kährs Floor Planner
Kokeile miltä lattia näyttää
Kokeile miltä TAMMI KLINTA näyttää erilaissa huonetiloissa. Kährs Floor Planner -ohjelma näyttää visuaalisesti, kuinka lattia vaikuttaa tilan ilmeeseen ja muuttaa sen aivan uudenlaiseksi. Lataa ohjelmaan oma interiöörikuva ja kokeile erilaisia lattioita. Ohjelmassa on myös valmiita interiöörikuvia, joiden avulla voit visualisoida lattian vaikutusta huoneen tunnelmaan. Kährs Floor Planner -ohjelman avulla lattian valinta helppoa ja inspiroivaa.