Art.nr 111PCDEKFAKE600
EK FISKBEN CD VINTAGE SMOKED
Ek Fiskben CD Vintage Smoked är ett premium 2-skikts parkettgolv av europeisk ek med naturliga färgvariationer och kvistar. Varje bunt innehåller både vänster- och högerdelar för nedlimmad fiskbensinstallation. De generösa dimensionerna framhävs av fyrsidig mikrofasning, medan den lätt rökta ytan, med sågspår, är borstad och behandlad med tonad olja för att uppnå ett rått, patinerat utseende.
1 187,50 kr /m2
Priser visas inkl. moms
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
Ek Fiskben CD Vintage Smoked är ett premium 2-skikts parkettgolv av europeisk ek med naturliga färgvariationer och kvistar. Varje bunt innehåller både vänster- och högerdelar för nedlimmad fiskbensinstallation. De generösa dimensionerna framhävs av fyrsidig mikrofasning, medan den lätt rökta ytan, med sågspår, är borstad och behandlad med tonad olja för att uppnå ett rått, patinerat utseende.
Nyckelfunktioner
Lämplig för golvvärme
Äkta trä
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- KaraktärRent & ModerntUttrycksfullt
- Visuell finishUltramattSatin
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 120 mm |
| Längd | 600 mm |
| Tjocklek | 11 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Fiskben |
| Ytbehandling | Olja |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Rökt, Sågmärken, Borstad |
| Färg | Kopparbrun |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Kollektion | Large Herringbone Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning |
| Fog | Not & fjäder |
| Konstruktion | 2-layer |
| Garanti | 30 år |
| Brinellvärde | 3,7 |
| Stomme | Björk Plywood |
| Slipbart | 2 gånger |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera EK FISKBEN CD VINTAGE SMOKED i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.