Art.nr LTCLW2308-218
OTAGO CLICK 6 MM
Kährs Luxury Tiles Click Otago med sina ljusa toner av grått och nyanser av krämigt vitt och silver har inspirerats av skönheten i dimma under en kall morgon. Golvets tidlösa färger kompletteras av en rustik, naturlig trädesign. Skickligt utformade kvistar och sprickor förstärks av synkroniserad prägling för ett autentiskt utseende och känsla.
587,50 kr /m2
Priser visas inkl. moms
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
Kährs Luxury Tiles Click Otago med sina ljusa toner av grått och nyanser av krämigt vitt och silver har inspirerats av skönheten i dimma under en kall morgon. Golvets tidlösa färger kompletteras av en rustik, naturlig trädesign. Skickligt utformade kvistar och sprickor förstärks av synkroniserad prägling för ett autentiskt utseende och känsla.
Nyckelfunktioner
Premium trädesign
Lämplig för golvvärme
Vattentålig
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 218 mm |
| Längd | 1210 mm |
| Tjocklek | 6 mm |
| Ytskiktstjocklek | 0.55 mm |
| Design | |
| Design | Plank |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Trädesign, Integrerad ljudreducering, Synkroniserad prägling |
| Färg | Kallgrå nyans |
| Fakta | |
| Kollektion | Nordic Classic Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Flytande |
| Fog | Click5G |
| Konstruktion | Vinylgolv klick |
| Garanti | 30 år bostadsmiljö/15 år offentlig miljö |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera OTAGO CLICK i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.