Art.nr 153N3BEKC4KW240
EK MIST
Borstad, pigmenterad ekgolv i 3-stavsutförande i dimmig transparent vit. Ultramatt yta lyfter ådringen och minskar reflexer.
3-stav
Borstad
Ultramatt lack
2423 mm x 200 mm x 15 mm
Antal
m2
pkt
Total: 2.91 m2
1 paket = 2.91m2
StockStatusFutureAvailability
Kährs och installatörer rekommenderar att man räknar med 5 % extra kvadratmeter på grund av spill vid installation.
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 200 mm |
| Längd | 2423 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Ytbehandling | Ultramatt lack |
| Bearbetning | Borstad |
| Färg | Varm ljus ton |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Kollektion | Lumen Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinellvärde | 3,7 |
| Stomme | Furu/gran/al |
| Slipbart | 2-3 gånger |
| LRV | 33 |
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 200 mm |
| Längd | 2423 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Ytbehandling | Ultramatt lack |
| Bearbetning | Borstad |
| Färg | Varm ljus ton |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Kollektion | Lumen Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinellvärde | 3,7 |
| Stomme | Furu/gran/al |
| Slipbart | 2-3 gånger |
| LRV | 33 |