Art.nr 15313REK15KW240
EK PALAZZO FUMO
Klassiskt holländskt mönster i ek med mattlackad, rökt yta som ger varm brun ton. Naturliga färgvariationer och mindre kvistar.
Holländskt mönster
Lättrökt
Mattlack
2426 mm x 198 mm x 15 mm
Antal
m2
pkt
Total: 2.89 m2
1 paket = 2.89m2
StockStatusFutureAvailability
Kährs och installatörer rekommenderar att man räknar med 5 % extra kvadratmeter på grund av spill vid installation.
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 198.5 mm |
| Längd | 2426 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 |
| Design | |
| Design | Holländskt mönster |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Bearbetning | Lättrökt, Oborstad |
| Färg | Brun |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Kollektion | European Renaissance Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinellvärde | 3,7 |
| Stomme | Furu/gran/al |
| Slipbart | 2-3 gånger |
| LRV | 16 |
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 198.5 mm |
| Längd | 2426 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 |
| Design | |
| Design | Holländskt mönster |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Bearbetning | Lättrökt, Oborstad |
| Färg | Brun |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Kollektion | European Renaissance Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinellvärde | 3,7 |
| Stomme | Furu/gran/al |
| Slipbart | 2-3 gånger |
| LRV | 16 |