Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 180 mm |
| Längd | 1800 mm |
| Tjocklek | 11 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Plank |
| Ytbehandling | Olja |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Borstad |
| Färg | Varm ljus ton |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Kollektion | Piazza Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning |
| Fog | Not & fjäder |
| Konstruktion | 2-layer |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Björk Plywood |
| Slipbart | 2 gånger |
Art.nr 111PABEKFVKE18N
EK PIAZZA AB CRÈME WHITE
Premium tvålagers ekplankgolv med måttliga färgvariationer och få kvistar. Har mikrofasade kanter och en borstad, vitoljad finish som framhäver den naturliga ådringen. Kompatibel med fiskbensmönster.
Plank
4-sidig mikrofas
Borstad
Olja
1800 mm x 180 mm x 11 mm
Antal
m2
pkt
Total: 2.59 m2
1 paket = 2.59m2
StockStatusFutureAvailability
Kährs och installatörer rekommenderar att man räknar med 5 % extra kvadratmeter på grund av spill vid installation.
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 180 mm |
| Längd | 1800 mm |
| Tjocklek | 11 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Plank |
| Ytbehandling | Olja |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Borstad |
| Färg | Varm ljus ton |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Kollektion | Piazza Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning |
| Fog | Not & fjäder |
| Konstruktion | 2-layer |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Björk Plywood |
| Slipbart | 2 gånger |