Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 200 mm |
| Längd | 2423 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Ytskiktstjocklek | 2.6 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Bearbetning | Oborstad |
| Färg | Kallgrå nyans |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Kollektion | Ground Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 20 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Fur-/granlameller |
| Slipbart | 2-3 times |
| LRV | 40 |
Art.nr 133N22EK1KKW240
EK SAND
Varmt, livligt ekgolv i 3-stavsutförande i svagt vitlaserad ton. Mattlackat med naturlig karaktär för hemtrevligt intryck.
3-stav
Mattlack
2423 mm x 200 mm x 13 mm
Antal
m2
pkt
Total: 3.4 m2
1 paket = 3.4m2
StockStatusFutureAvailability
Kährs och installatörer rekommenderar att man räknar med 5 % extra kvadratmeter på grund av spill vid installation.
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 200 mm |
| Längd | 2423 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Ytskiktstjocklek | 2.6 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Bearbetning | Oborstad |
| Färg | Kallgrå nyans |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Kollektion | Ground Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 20 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Fur-/granlameller |
| Slipbart | 2-3 times |
| LRV | 40 |