Art.nr 710522
KÄHRS LACKREFRESHER
Lackrefresher för lackade golv som återställer lyster; glansen kan byggas i lager och golvet kan omlackeras senare. 1 liter.
Underhåll
Maintenance
Ytbehandling
Säkerhetsinformation
Ingredienser
Polymerharts
Ammoniak …%
Giftighet: Icke-farligt
Brandbarhet: Icke-brandfarligt
Ammoniak …%
Giftighet: Icke-farligt
Brandbarhet: Icke-brandfarligt
Produktfakta
| Förpackningsmått | |
| Bredd | 80 mm |
| Längd | 80 mm |
| Fakta | |
| Kollektion | Städning och underhåll |
| Ytfärg | lack |
| Tillbehörsundertyp | Underhåll |
| Tillbehörstyp | Underhåll |
| Ingredienser | Polymerharts Ammoniak …% Giftighet: Icke-farligt Brandbarhet: Icke-brandfarligt |
| Instruktioner för användning | Applicera Kährs Lacquer Refresher med en fuktig mopp eller trasa. Låt Refresher torka i minst 30 minuter innan du sätter tillbaka möblerna. Innan tyngre föremål och mattor sätts tillbaka behöver behandlingen härda i minst 24 timmar. God ventilation och normal rumstemperatur (20 °C) minimerar torktiden. Låt golvet torka i några timmar utan att användas. Använd vatten för att rengöra verktyg innan refreshern härdar. |
| Ytbehandling | Lack |
Produktfakta
| Förpackningsmått | |
| Bredd | 80 mm |
| Längd | 80 mm |
| Fakta | |
| Kollektion | Städning och underhåll |
| Ytfärg | lack |
| Tillbehörsundertyp | Underhåll |
| Tillbehörstyp | Underhåll |
| Ingredienser | Polymerharts Ammoniak …% Giftighet: Icke-farligt Brandbarhet: Icke-brandfarligt |
| Instruktioner för användning | Applicera Kährs Lacquer Refresher med en fuktig mopp eller trasa. Låt Refresher torka i minst 30 minuter innan du sätter tillbaka möblerna. Innan tyngre föremål och mattor sätts tillbaka behöver behandlingen härda i minst 24 timmar. God ventilation och normal rumstemperatur (20 °C) minimerar torktiden. Låt golvet torka i några timmar utan att användas. Använd vatten för att rengöra verktyg innan refreshern härdar. |
| Ytbehandling | Lack |
Säkerhetsinformation
Ingredienser
Polymerharts
Ammoniak …%
Giftighet: Icke-farligt
Brandbarhet: Icke-brandfarligt
Ammoniak …%
Giftighet: Icke-farligt
Brandbarhet: Icke-brandfarligt