Art.nr 10618153
QUARTZ TEMA 8153 BLUE CHALCEDONY 24 X 24
Minimalist design with a non-directional chip pattern in a rich color palette. Available in two versatile tile sizes, Quartz Tema offers endless design possibilities for creating sleek, contemporary interiors.
Sjukvård
Skola
Assistansbostad
Förskola
Kontor
Hotell & Restaurang
Planka
För mer information och prover, vänligen kontakta våra projektledare.
Produktfakta
| Fakta | |
| Användningsområde | Sjukvård, Skola, Assistansbostad, Förskola, Kontor, Hotell & Restaurang, Shopfitting |
| Färg | Blå |
| Format | Plattor |
| Garanti | 15 år |
| NCS Color | NCS 3810-B21G |
| LRV | 31.6 |
| LRV range | 31-40 |
| General | |
| Kollektion | Quartz Tema Collection |
| Produkttyp | Homogena vinylplattor |
| Dimensioner | |
| Längd | 609.6 mm |
| Bredd | 609.6 mm |
| Tjocklek | 2 mm |
Produktfakta
| Fakta | |
| Användningsområde | Sjukvård, Skola, Assistansbostad, Förskola, Kontor, Hotell & Restaurang, Shopfitting |
| Färg | Blå |
| Format | Plattor |
| Garanti | 15 år |
| NCS Color | NCS 3810-B21G |
| LRV | 31.6 |
| LRV range | 31-40 |
| General | |
| Kollektion | Quartz Tema Collection |
| Produkttyp | Homogena vinylplattor |
| Dimensioner | |
| Längd | 609.6 mm |
| Bredd | 609.6 mm |
| Tjocklek | 2 mm |