Art.nr 151N8AAKG4KW220
ASK FLOW 226
Den hvide struktur og semitransparente bejdse på dette 1-stavs askegulv fra Lux Collection balancerer de lyse og mørke kontraster i træet og lader de varme asketoner skinne blidt igennem. Mikrofasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er omhyggeligt børstet til perfektion for at fremhæve åretegningens naturlige karakter. Den lysabsorberende, ultramatte lakfinish skaber indtrykket af nysavet træ, reducerer effektivt genskin og beskytter træet mod daglig slitage.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Længde
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Den hvide struktur og semitransparente bejdse på dette 1-stavs askegulv fra Lux Collection balancerer de lyse og mørke kontraster i træet og lader de varme asketoner skinne blidt igennem. Mikrofasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er omhyggeligt børstet til perfektion for at fremhæve åretegningens naturlige karakter. Den lysabsorberende, ultramatte lakfinish skaber indtrykket af nysavet træ, reducerer effektivt genskin og beskytter træet mod daglig slitage.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Ask |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Lux Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 4,0 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 55 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser ASK FLOW i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.