Art.nr 133N31AKVPKW226
ASK POLAR 3S 5G
The ekstra hvide finish på dette 3-stavs gulv fra Tres Collection smelter smukt sammen med træets naturlige åretegning og skaber et lyst og sofistikeret udtryk. Den matte lakfinish reducerer genskin og beskytter samtidig træet mod daglig slitage.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
The ekstra hvide finish på dette 3-stavs gulv fra Tres Collection smelter smukt sammen med træets naturlige åretegning og skaber et lyst og sofistikeret udtryk. Den matte lakfinish reducerer genskin og beskytter samtidig træet mod daglig slitage.
Nøglefunktioner
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 188 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 13 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 2.6 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Ask |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Tres collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Profiloc 5G |
| Garanti | 20 år |
| Brinell value | 4,0 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 72 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser ASK POLAR 3S 5G i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.