Art.nr 153N18BK50KW240
BØG VIBORG
Bøg Viborg er en 3-stav med bøgens naturlige farvevariationer.
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Bøg Viborg er en 3-stav med bøgens naturlige farvevariationer.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Førsteklasses stangdesign
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Bøg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Nordic Naturals Collection |
| Gulvvarme | Nej |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,8 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser BØG VIBORG i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.