Art.nr 151N51EK09KW240
EG ALBA
Oak Alba er et klassisk egetræs plankegulv. Mørkefyldte revner og knaster samt farvevariationer fra lyst til mørkt er almindelige kendetegn.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Oak Alba er et klassisk egetræs plankegulv. Mørkefyldte revner og knaster samt farvevariationer fra lyst til mørkt er almindelige kendetegn.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 151 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | European Naturals Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 36 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG ALBA i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.