Art.nr 151N5AEK0WKW200
EG BRIGHT 200
Den pudderhvide finish på dette 1-stavs gulv fra Element Collection fremhæver de naturlige farvevariationer i hvid eg og understreger fasningen med en elegant detalje. Hver planke er omhyggeligt børstet for at fremhæve åretegningens karakter og træets naturlige struktur. Fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Den matte lakfinish reducerer genskin og beskytter træet mod daglig slitage.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Den pudderhvide finish på dette 1-stavs gulv fra Element Collection fremhæver de naturlige farvevariationer i hvid eg og understreger fasningen med en elegant detalje. Hver planke er omhyggeligt børstet for at fremhæve åretegningens karakter og træets naturlige struktur. Fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Den matte lakfinish reducerer genskin og beskytter træet mod daglig slitage.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 151 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Element Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 61 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG BRIGHT i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.