Art.nr LTCLRW4011-193
EG CARDAMOM PLANK
Eg Cardamom har et lidt mere rustikt design med knaster og grovere træåre, som fremhæver dets autentiske karakter. Gulvet fremhæver egetræets rå skønhed, hvilket tilføjer en robust, organisk charme til alle rum, samtidig med at det bevarer en varm og indbydende atmosfære.
Får en mere gulbrun farve med tiden.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Cardamom har et lidt mere rustikt design med knaster og grovere træåre, som fremhæver dets autentiske karakter. Gulvet fremhæver egetræets rå skønhed, hvilket tilføjer en robust, organisk charme til alle rum, samtidig med at det bevarer en varm og indbydende atmosfære.
Får en mere gulbrun farve med tiden.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 36 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG CARDAMOM PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.