Ny
Art.nr LTCLRW5001L-121
EG CHAMOMILE SILDEBEN VENSTRE
Omfavn skønheden med Eg Chamomile, et gulv, der bringer varme, lys og elegance ind i dit hjem. Den børstede overflade fremhæver træets autentiske struktur, mens den ultramatte finish blødgør lyset og skaber en moderne og beroligende atmosfære. I et klassisk sildebensmønster tilfører det tidløs charme og raffineret stil til ethvert rum.
Tile direction
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Omfavn skønheden med Eg Chamomile, et gulv, der bringer varme, lys og elegance ind i dit hjem. Den børstede overflade fremhæver træets autentiske struktur, mens den ultramatte finish blødgør lyset og skaber en moderne og beroligende atmosfære. I et klassisk sildebensmønster tilfører det tidløs charme og raffineret stil til ethvert rum.
Nøglefunktioner
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 121 mm |
| Længde | 593 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm (City) |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Herringbone Collection |
| Gulvvarme | Ja (Max 27 ° C) |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Unifit X |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 38 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG CHAMOMILE SILDEBEN i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.