Art.nr LTCLRW4003-193
EG CLOVES PLANK
Eg Cloves, med sin rige farve, tilføjer dybde og varme til enhver indretning. De røgede toner fremhæver den naturlige åre og skaber en sofistikeret og varm atmosfære. Perfekt til at tilføre et strejf af elegance, tidløs men alligevel krydret karakter til dit rum.
Farvet produkt, synlig forandring over tid.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Cloves, med sin rige farve, tilføjer dybde og varme til enhver indretning. De røgede toner fremhæver den naturlige åre og skaber en sofistikeret og varm atmosfære. Perfekt til at tilføre et strejf af elegance, tidløs men alligevel krydret karakter til dit rum.
Farvet produkt, synlig forandring over tid.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 24 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG CLOVES PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.