Art.nr 152N7BEK0WKW240
EG CREME
Creme har en distinkt hvid nuance på en naturfarvet varieret eg. Overfladen er børstet og matlakeret.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Creme har en distinkt hvid nuance på en naturfarvet varieret eg. Overfladen er børstet og matlakeret.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 2-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Harmony Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 58 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG CREME i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.