Art.nr LTCLRW4004-193
EG CUMIN PLANK
Eg Cumin er et lysegråt trægulv, inspireret af spidskommenens subtile toner, som giver et blødt og moderne look. De milde nuancer skaber en rolig og raffineret atmosfære, mens den naturlige træåre tilføjer dybde og karakter. Perfekt til moderne interiører med et strejf af varme.
Farvet produkt, synlig forandring over tid.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Cumin er et lysegråt trægulv, inspireret af spidskommenens subtile toner, som giver et blødt og moderne look. De milde nuancer skaber en rolig og raffineret atmosfære, mens den naturlige træåre tilføjer dybde og karakter. Perfekt til moderne interiører med et strejf af varme.
Farvet produkt, synlig forandring over tid.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Farven og følelsen af EG CUMIN PLANK
Eg Cumin er et lysegråt trægulv, inspireret af spidskommenens subtile toner, som giver et blødt og moderne look. De milde nuancer skaber en rolig og raffineret atmosfære, mens den naturlige træåre tilføjer dybde og karakter. Perfekt til moderne interiører med et strejf af varme. Farvet produkt, synlig forandring over tid.




Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lysegrå |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 35 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG CUMIN PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.