Art.nr 153N3BEKF4KW240
EG DUSK
Dette 3-stavs-gulv i eg fra Lumen kollektionen har mættede jordfarver, der understreges af en dyb, røgfarvet finish, som fremhæver tømmerets naturligt forekommende pletter. Hvert bræt er forsigtigt børstet til perfektion, hvilket fremhæver de mørkere nuancer i åretegningen og giver et tidløst, rustikt udtryk. Den ultra-matte lakering fremhæver de naturlige variationer i træet og får gulvet til at ligne nysavet tømmer. Dette eliminerer effektivt blænding og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Dette 3-stavs-gulv i eg fra Lumen kollektionen har mættede jordfarver, der understreges af en dyb, røgfarvet finish, som fremhæver tømmerets naturligt forekommende pletter. Hvert bræt er forsigtigt børstet til perfektion, hvilket fremhæver de mørkere nuancer i åretegningen og giver et tidløst, rustikt udtryk. Den ultra-matte lakering fremhæver de naturlige variationer i træet og får gulvet til at ligne nysavet tømmer. Dette eliminerer effektivt blænding og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Førsteklasses stangdesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Røget, Børstet |
| Farve | Kobber |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Lumen Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 15 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG DUSK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.