Du ser siden for forbrugere
- for at se denne side for handels partnere, Klik her
Art.nr 151N9AEKFVKW220
EG GARMISCH
Oak Garmisch er et meget rustikt, hvidbejdset og olieret plankegulv. Mørkefyldte og delvist fyldte revner og knaster samt splintved er almindelige kendetegn. Fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er omhyggeligt børstet for at fremhæve åretegningens karakter og træets naturlige struktur.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Variant
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Oak Garmisch er et meget rustikt, hvidbejdset og olieret plankegulv. Mørkefyldte og delvist fyldte revner og knaster samt splintved er almindelige kendetegn. Fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er omhyggeligt børstet for at fremhæve åretegningens karakter og træets naturlige struktur.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG GARMISCH i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.