Art.nr 151N51EKB4KW220
EG GHOST 226
Den semitransparente hvide bejdse på dette 1-stavs egetræsgulv fra Lux Collection balancerer de lyse og mørke kontraster i træet og lader de subtile, varme egetoner skinne blidt igennem. Mikrofasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er omhyggeligt børstet til perfektion for at fremhæve åretegningens naturlige karakter. Den ultramatte lakfinish fremhæver træets naturlige variationer og skaber indtrykket af nysavet træ. Dette reducerer effektivt genskin og beskytter gulvet mod daglig slitage.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Den semitransparente hvide bejdse på dette 1-stavs egetræsgulv fra Lux Collection balancerer de lyse og mørke kontraster i træet og lader de subtile, varme egetoner skinne blidt igennem. Mikrofasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er omhyggeligt børstet til perfektion for at fremhæve åretegningens naturlige karakter. Den ultramatte lakfinish fremhæver træets naturlige variationer og skaber indtrykket af nysavet træ. Dette reducerer effektivt genskin og beskytter gulvet mod daglig slitage.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 151 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Lux Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 46 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG GHOST i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.