Art.nr LTCLRW4002-193
EG GINGER PLANK
Eg Ginger har varme, lyse toner, der minder om ingefær og skaber en indbydende stemning i alle rum. Træets naturlige skønhed fremhæves af den unikke åre, som skaber en autentisk og organisk atmosfære, der øger hjemmets varme.
Får en mere gulbrun farve med tiden.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Ginger har varme, lyse toner, der minder om ingefær og skaber en indbydende stemning i alle rum. Træets naturlige skønhed fremhæves af den unikke åre, som skaber en autentisk og organisk atmosfære, der øger hjemmets varme.
Får en mere gulbrun farve med tiden.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 38 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG GINGER PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.