Art.nr 151NCSEK07KW240
EG KLINTA
Den transparente hvide bejdse på dette 1-stavs egetræsgulv fra Småland Collection skaber et naturligt, lyst udtryk. Hver planke er omhyggeligt håndskrabet, hvilket fremhæver knasterne og gulvets afbalancerede rustikke udseende. Fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er nøje børstet for at fremhæve åretegningens karakter og træets naturlige struktur.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Den transparente hvide bejdse på dette 1-stavs egetræsgulv fra Småland Collection skaber et naturligt, lyst udtryk. Hver planke er omhyggeligt håndskrabet, hvilket fremhæver knasterne og gulvets afbalancerede rustikke udseende. Fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk og -følelse. Hver planke er nøje børstet for at fremhæve åretegningens karakter og træets naturlige struktur.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Faset 4-sider, Håndskrabet, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Småland Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 36 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG KLINTA i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.