Art.nr 133NABEK15KW240
EG LECCO MATT 242
Lecco, 13 mm, er en 3-stav eg, mat lak med moderate farvevariationer, kan indeholde mindre knaster.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Lecco, 13 mm, er en 3-stav eg, mat lak med moderate farvevariationer, kan indeholde mindre knaster.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 13 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 2.6 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Tres collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 20 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 33 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG LECCO MATT LAK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.