Art.nr 151N9EEKH0KW240
EG NEWINGTON
Oak Newington er et rustikt plankegulv med en let hvidbejdset, matlakeret overflade. Mørkefyldte revner og knaster samt farvevariationer fra lyst til mørkt er almindelige kendetegn.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Oak Newington er et rustikt plankegulv med en let hvidbejdset, matlakeret overflade. Mørkefyldte revner og knaster samt farvevariationer fra lyst til mørkt er almindelige kendetegn.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 43 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG NEWINGTON i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.