Art.nr 151N8AEKA1KW240
EG NOUVEAU TAWNY
Nouveau tawny er en pigmenteret mærkebrun og mat lakeret plank/1-stav med kontrast af egetræets naturlige farvevariationer. Kan indeholde store knaster. Børstet, med mikrofasede kanter.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Nouveau tawny er en pigmenteret mærkebrun og mat lakeret plank/1-stav med kontrast af egetræets naturlige farvevariationer. Kan indeholde store knaster. Børstet, med mikrofasede kanter.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Mørk |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Classic Nouveau Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 6 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG NOUVEAU TAWNY i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.