Art.nr LTCLRW4001-193
EG NUTMEG PLANK
Eg Nutmeg fremhæver ægte træåre, varme toner og viser den tidløse skønhed ved ubehandlet eg. Den fremhæver træets naturlige karakter og skaber en klassisk og naturlig fornemmelse, som løfter enhver indretning med et strejf af elegance og enkelhed.
Får en mere gulbrun farve med tiden.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Nutmeg fremhæver ægte træåre, varme toner og viser den tidløse skønhed ved ubehandlet eg. Den fremhæver træets naturlige karakter og skaber en klassisk og naturlig fornemmelse, som løfter enhver indretning med et strejf af elegance og enkelhed.
Får en mere gulbrun farve med tiden.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 32 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG NUTMEG PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.