Art.nr 15313BEKVVKW240
EG PALAZZO BIANCO
Palazzo Bianco er et hvidpigmenteret gulv med stave i hollandsk mønster. Gulvet er færdige mønsterbrædder og installeres på samme lette måde som andre Kährs flerlagsgulve. Der skal holdes grundigt øje med mønstret ved lægning.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Palazzo Bianco er et hvidpigmenteret gulv med stave i hollandsk mønster. Gulvet er færdige mønsterbrædder og installeres på samme lette måde som andre Kährs flerlagsgulve. Der skal holdes grundigt øje med mønstret ved lægning.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 198.5 mm |
| Længde | 2426 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Hollandsk mønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | European Renaissance Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 47 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PALAZZO BIANCO i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.