Art.nr 15313REK15KW240
EG PALAZZO FUMO
Eg Palazzo Fumo er et klassisk gulv fra svundne epokers pragtfulde gulvstile, men med et moderne tvist. Palazzo Fumo fremstilles i hollandsk mønster og røges sidehen for at få en varm, brun nuance.
Lavet i Sverige
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Palazzo Fumo er et klassisk gulv fra svundne epokers pragtfulde gulvstile, men med et moderne tvist. Palazzo Fumo fremstilles i hollandsk mønster og røges sidehen for at få en varm, brun nuance.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 198.5 mm |
| Længde | 2426 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Hollandsk mønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Let røget, Ikke-børstet |
| Farve | Lysebrun |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | European Renaissance Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 16 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PALAZZO FUMO i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.