Art.nr 153138EK50KW240
EG PALAZZO ROVERE
Eg Palazzo Rovere er et lakeret gulv med hollandsk mønster. Indeholder egens naturlige farvevariationer. European Renaissance Collection er en kollektion med klassiske gulve i eg og valnød som bygger på svundne epokers pragtfulde gulvstile. Noget virkelig ekstra og helt unikt.
Lavet i Sverige
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Palazzo Rovere er et lakeret gulv med hollandsk mønster. Indeholder egens naturlige farvevariationer. European Renaissance Collection er en kollektion med klassiske gulve i eg og valnød som bygger på svundne epokers pragtfulde gulvstile. Noget virkelig ekstra og helt unikt.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Farven og følelsen af EG PALAZZO ROVERE
Eg Palazzo Rovere er et lakeret gulv med hollandsk mønster. Indeholder egens naturlige farvevariationer. European Renaissance Collection er en kollektion med klassiske gulve i eg og valnød som bygger på svundne epokers pragtfulde gulvstile. Noget virkelig ekstra og helt unikt.




Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 198.5 mm |
| Længde | 2426 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Hollandsk mønster |
| Overfladebehandling | Lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | European Renaissance Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 34 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PALAZZO ROVERE i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.