Art.nr 151NDMEK10KW240
EG PALLIDO
Den næsten umærkelige sepia-bejdse på dette 1-stavs egetræsgulv fra Boardwalk Collection lader de naturlige toner træde frem, samtidig med at den fremhæver en karakterfuld struktur af knaster og revner. Hver planke er omhyggeligt børstet for at fremhæve åretegningen, og fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Den næsten umærkelige sepia-bejdse på dette 1-stavs egetræsgulv fra Boardwalk Collection lader de naturlige toner træde frem, samtidig med at den fremhæver en karakterfuld struktur af knaster og revner. Hver planke er omhyggeligt børstet for at fremhæve åretegningen, og fasede kanter på alle fire sider sikrer et klassisk fuldplanke-udtryk.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Boardwalk Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 29 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PALLIDO i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.