Art.nr 151N4AEK4JKW200
EG PARIS ULTRA MATT 200
De lyse nuancer i dette hvide, 1-stavsgulv fra Capital Collection er balancerede med en jævn farve mellem plankerne. Kun det fineste kvalitetstømmer er anvendt og hvert brædt er forsigtigt børstet for at frembringe fibrets karakter og markere træets naturlige tekstur. Den let-absorberende, ultramat lakerede overflade giver et indtryk af nysavet tømmer og elimenerer effektivt glansen samtidigt som det beskytter mod den daglige slitage. 4-sidet mikrofas giver et helplanke udseende og følelse.
Længde
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
De lyse nuancer i dette hvide, 1-stavsgulv fra Capital Collection er balancerede med en jævn farve mellem plankerne. Kun det fineste kvalitetstømmer er anvendt og hvert brædt er forsigtigt børstet for at frembringe fibrets karakter og markere træets naturlige tekstur. Den let-absorberende, ultramat lakerede overflade giver et indtryk af nysavet tømmer og elimenerer effektivt glansen samtidigt som det beskytter mod den daglige slitage. 4-sidet mikrofas giver et helplanke udseende og følelse.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Farven og følelsen af EG PARIS ULTRA MATT
De lyse nuancer i dette hvide, 1-stavsgulv fra Capital Collection er balancerede med en jævn farve mellem plankerne. Kun det fineste kvalitetstømmer er anvendt og hvert brædt er forsigtigt børstet for at frembringe fibrets karakter og markere træets naturlige tekstur. Den let-absorberende, ultramat lakerede overflade giver et indtryk af nysavet tømmer og elimenerer effektivt glansen samtidigt som det beskytter mod den daglige slitage. 4-sidet mikrofas giver et helplanke udseende og følelse.





Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Capital Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 38 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PARIS ULTRA MATT i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.