Art.nr LTCLRW4013-193
EG PEPPER PLANK
Dette røgede egetræsgulv tilbyder et dristigt og rustikt design. De rige, mørke toner med en dyb farve, der minder om peber, fremhæves af naturlige knaster og en struktureret åre. Eg Peppers robuste karakter tilfører dybde og varme, hvilket gør det til et ideelt valg til et rum med en krydret stil og naturlig charme.
Farvet produkt, synlig forandring over tid
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Dette røgede egetræsgulv tilbyder et dristigt og rustikt design. De rige, mørke toner med en dyb farve, der minder om peber, fremhæves af naturlige knaster og en struktureret åre. Eg Peppers robuste karakter tilfører dybde og varme, hvilket gør det til et ideelt valg til et rum med en krydret stil og naturlig charme.
Farvet produkt, synlig forandring over tid
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 25 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PEPPER PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.