Art.nr 111PABEKF0KE180
EG PIAZZA AB
Eg Piazza AB er et premium 2-lags parketgulv fremstillet af nøje udvalgt egetræ med moderate farvevariationer og få knaster. Plankeformatet fremhæves af mikrofasning på alle fire sider, mens den børstede og olierede overflade forstærker træets naturlige åretegning og struktur. Kährs Piazza og Large Herringbone-produkter kan installeres sammen, hvilket gør det muligt at bruge Piazza som frisbræt til sildebensmønster.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Piazza AB er et premium 2-lags parketgulv fremstillet af nøje udvalgt egetræ med moderate farvevariationer og få knaster. Plankeformatet fremhæves af mikrofasning på alle fire sider, mens den børstede og olierede overflade forstærker træets naturlige åretegning og struktur. Kährs Piazza og Large Herringbone-produkter kan installeres sammen, hvilket gør det muligt at bruge Piazza som frisbræt til sildebensmønster.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 180 mm |
| Længde | 1800 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Piazza Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Birk krydsfiner |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PIAZZA AB i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.