Art.nr 111PCDEKFIKE180
EG PIAZZA CD SMOKED GREY
Stavparket i større format, som kan lægges i storskaligt sildebensmønster. Installeres gennem nedlimning, not & fjeder. Skal installationsolieres direkte efter lægning.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Stavparket i større format, som kan lægges i storskaligt sildebensmønster. Installeres gennem nedlimning, not & fjeder. Skal installationsolieres direkte efter lægning.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 180 mm |
| Længde | 1800 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Let røget, Børstet |
| Farve | Kobber |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Piazza Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG PIAZZA CD SMOKED GREY i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.