Art.nr LTCLRW4005-193
EG SAFFRON PLANK
Eg Saffron Plank har en varm, kobberbrun nuance og et elegant, minimalistisk design, der skaber et gulv med både stil og karakter. Det er det perfekte valg for dig, der ønsker at tilføre rummet en følelse af varme og dybde. Med sin rige tone og trendbevidste udtryk bliver Eg Saffron et stabilt og iøjnefaldende fundament i alle typer af indretninger.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Saffron Plank har en varm, kobberbrun nuance og et elegant, minimalistisk design, der skaber et gulv med både stil og karakter. Det er det perfekte valg for dig, der ønsker at tilføre rummet en følelse af varme og dybde. Med sin rige tone og trendbevidste udtryk bliver Eg Saffron et stabilt og iøjnefaldende fundament i alle typer af indretninger.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lysebrun |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 13 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG SAFFRON PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.