Art.nr 133B14EKHNKW226
EG SEED
Den varme overflade på Eg Seed, giver en flot kontrast til ethvert hjem. Det er et 3 stavs mat lakeret trægulv. Mørkere gulve med jordfarver stiger i popularitet, og vi tror de er kommet for at blive.
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Den varme overflade på Eg Seed, giver en flot kontrast til ethvert hjem. Det er et 3 stavs mat lakeret trægulv. Mørkere gulve med jordfarver stiger i popularitet, og vi tror de er kommet for at blive.
Nøglefunktioner
- Førsteklasses stangdesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 188 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 13 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 2.6 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Kobber |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Ground Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 20 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 23 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG SEED i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.